Новини

Всі новини
2017-05-05

Алла Суліма про День матері

В Україні офіційно День матері відзначають з 2000 року. Саме відтоді ми почали вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. 1928 року «Союз українок» Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні. Але вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Того ж року «Союз українок» посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства, аби вшанувати найрідніших матусь.

З приходом радянської влади День матері заборонили. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був і «Союз українок», повернули свято українцям. Чому мами удостоїлися такого особливого ставлення – зрозуміло. Але на державному рівні символізм свята набуває глобальніших обрисів. Держава (чи то народ) вбачає у матері берегиню роду, культурних цінностей, традицій та звичаїв, які вона передає своїм діткам. У материнських руках -продовження роду та виховання достойних членів суспільства. Цікаво, що День матері відзначається не тільки на державному рівні, а й на релігійному. Мабуть, травень не випадково обрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки та князі звертались за допомогою та заступництвом. Навіть для древніх слов’ян цей місяць був особливим: вони вважали, що природа-мати пишно одягає свою дочку-землю квітами та зеленню, щоби та дарувала людям життя.

На долю української матері випало чимало важких випробувань, але вона завжди знаходила силу і мужність їх зносити. Кажуть, що видатними люди не народжуються – їх виховують матері. Ці факти тільки підтверджують, що впродовж тисячоліть, незважаючи на всі лихоліття, жінка-мати є вічним джерелом невичерпної любові та берегинею національних традицій.

У день вшанування матерів варто зупинити на мить шалений ритм життя і задуматися, чи не забули ми раптом про свою найдорожчу у світі людину. Тому що це день пам’яті про матерів цілого світу, коли віддається належне їхній праці і безкорисливій жертві задля блага своїх дітей.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua