Новини

Всі новини
2017-08-01

Алла Суліма – про майбутнє «Самопомочі» у Кропивницькому

Нещодавно в місцевому «Об’єднанні «Самопоміч» відбулися кадрові зміни. Очільницею молодої політичної сили стала молода громадська діячка Алла Суліма. Ми добре розуміємо, щоб мати всі необхідні важелі впливу, потрібно йти в політику. Лише досягнувши цього рівня, можна вплинути на ситуацію у селищі, районі, місті та державі в цілому. Бо, як уже всі встигли переконатися, нинішня влада впевнено завела країну у глухий кут. Нашою реальністю зараз є кровопролиття та поглиблення конфлікту на Донбасі, розбрат між жителями різних частин України та ще більша прірва між багатими та бідними. Яку планку ставить собі Кіровоградська міська організація «Об’єднання «Самопоміч»? Дізнаємося у нашій розмові з її новим лідером Аллою Сулімою.
Алло, розкажіть про вашу партію. Просто та стисло.
Зробити місто успішним можна лише за умови, якщо ситуація буде успішною в усій країні. Власне, тому й відбулась ініціація зі створення партії «Самопоміч». Це є партія з потужною ідеологією. «Самопоміч» є українською партією, партією шанування та дотримання релігійних цінностей для розвитку суспільства, партією верховенства права, сили та справедливості держави, партією дотримання та плекання соціальних норм в сім’ї, родині, громаді, партією прав людини, розвитку соціально-ринкової економіки. На місцевому рівні наша політична сила одна з наймолодших на політичній арені. Побудована на представництві інтересів соціальних груп, саме на представництві, а не на їх формуванні, бо демократія – це коли ви щось знаєте, хтось до вас дослухається і представляє ваші інтереси.
Що зробила «Самопоміч» у Кропивницькому за час керівництва Ваших попередників?
Політична структура була створена в липні 2015 року. До цього часу, ми з 2014 року працювали в складі ініціативної групи «Самопомочі». Те, що нове політичне об’єднання готове ефективно працювати, було помітно ще два роки тому, саме з того часу нами було запроваджено та реалізовано низку проектів, таких, як «Культурне місто», «Безпечне місто», «Комфортне місто», «Відповідальне місто», «Здорове місто» та приймальня безкоштовної юридичної консультації. У рамках цих проектів ми впроваджували в життя заходи, кампанії, акції, які були спрямовані на розвиток та благоустрій міста та жителів.
Які визначили пріоритетні напрямки розвитку місцевої організації?
Сьогодні питанням розвитку місцевої «Самопомочі» практично займаюся від ранку й до вечора, у позаробочий час також левову частину приділяю партійному життю, поєднуючи це з материнськими обов’язками, розвитком сина. Часу не вистачає…Але такі реалії нашого часу. Хтось на війні в окопах – і йому також там нелегко.
У світі всі успішні країни будували через потужні ідеологічні партії. Я не знаю жодного прикладу побудови успішної країни без потужного партійного будівництва. Тому «Самопоміч» повинна працювати для громадян і повинна бути потужною ідеологічною партією. Ми будемо співпрацювати зі всіма тверезомислячими людьми та прогресивними політичними і громадськими об’єднаннями.
Ми відкриті до молодих, активних і охочих приєднатися до нашої політичної сили. Крок за кроком рухаємося до побудови міцної політичної сили. Наші двері завжди відкриті, особливо для охочих доєднатися, об’єднатися, долучитися.
Мені приємно, що партія «Самопоміч» активно розвивається в регіонах України – у Харкові, Запоріжжі, Миколаєві. Ми маємо прекрасні позиції на Львівщині, у Західній Україні. Ось це я і вважаю великим партійним успіхом, до якого прагну у Кропивницькому безпосередньо.
Робота нашого політичного об’єднання складається з декількох напрямків, у кожному з яких викладені основні суспільні виклики сучасного міста і чітко прописані стратегії їх вирішення. Одним із таких принципів є «виключення будь-яких форматів вождизму в механізмі діяльності партії». Активно будемо займатися дозвіллям та розвитком громади, енергоефективністю та енергоощадністю, актуальний для нас освітній напрямок, який спрямований на підвищення освіченості населення та стимулювання розвитку людей. Плани та перспективи є. Іти займатися садочками, поліклініками, ЖЕКами, лікарнями, парковками, маршрутками і так далі.
Якщо ми хочемо, аби цінністю стала відповідальність, системність, професійність, конкурентність, то усе це повинні запровадити у політиці. Буде професійна політика — буде професійно будуватися держава. Тому так будуємо «Самопоміч» — розуміючи, що пройдуть роки, нас вже не буде, а інституція надалі працюватиме.
Ви не тільки керівник партії, політична діячка, яка у Кіровоградській міській раді має свою невелику фракцію у кількості 2 депутатів, секретар Громадської ради при Виконкомі міськради, а ще й мама восьмирічного сина. Далеко не кожна жінка-політик Кропивницького досягла такого результату у Вашому віці. Наскільки діяльність тендітної жінки-політика забирає час у жінки зі статусом мами?
Пригадую, як у 2015 році, коли я балотувалася у депутати до органів місцевого самоврядування, мене питали: «А як ти поєднуєш обов’язки мами, громадського діяча, політика, коли ти весь свій час віддаєш «Самопомочі»? Моя відповідь тоді й сьогодні є дуже проста: «Насамперед потрібно бути стратегом. Бачити напрямок розвитку своєї дитини, бачити розвиток своєї політичної партії та бачити розвиток свого міста на п’ять, десять, п’ятнадцять років наперед». Притримуючись в цілому свого бачення та життєвої позиції, стратегічно мені вдається здобувати те, чого прагну, реалізовувати свої поставлені задачі, плани, які спрямовані на добробут своєї родини, близьких, рідних та громади міста в цілому.
Які маєте плани з поліпшення облаштування території міста?
Плани намагаюся співвідносити з реаліями. Наразі разом з колегами-однопартійцями працюємо над стратегією розвитку міста. Хотіла б, щоб і депутати, які працюють в міській раді, починали роботу зі стратегічного плану розвитку міста, який містив би чіткі завдання з енергоефективності, розвитку бізнесу, економіки, транспортної інфраструктури міста, щоб наше місто було комфортним для життєдіяльності. Важливо, щоб це було комплексною програмою дій. Готова до діалогу з громадою, бо лише спільними зусиллями можна досягнути якогось результату.
Кропивницький — це місто, де поки нічого не склалося до кінця. У нас неймовірні можливості для старту і для росту! Географічно місто розташоване так, що йому «на роду написано» стати багатим, процвітаючим. Наше місто повинне розвивати прагматичний підхід в економіці – налагоджувати партнерські відносини і зі сходом, і з заходом. У нас величезний потенціал. Якщо проводити паралелі з бізнесом – то це дуже перспективна компанія, для якої потрібно розробити правильний бізнес-план і вибрати ефективних управлінців. І тоді Кропивницький зможе працювати на благо кожного.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua