Новини

Всі новини
2017-04-21

Храм у селі Голованівськ освітили новими ліхтарями

Цьогоріч Голованівська церква Іоанна Богослова на Великодні свята вбралася в новий гарний віночок ліхтарів. Прихожани кажуть, що новий вигляд церкви їм припав до душі.

Депутат Голованівської районної ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Цобенко підтримав ініціативу громадськості та став спонсором облаштування в храмі Іоанна Богослова зовнішнього освітлення.

«Я захоплююсь креативними ідеями у дизайні та намагаюсь втілювати саме ті, які зможуть змінити та прикрасити життя у наших містах та селищах, – розповідає Руслан Цобенко. –Значна частина конструкцій освітлення селища Голованівськ застаріла. Крім того, велика кількість вивісок виконана з неякісних матеріалів, встановлена хаотично, без урахування архітектурних, історичних і стилістичних особливостей будівель, через що створюється «візуальний хаос» на вулицях нашого селища. На сьогодні ми вже розпочали встановлення освітлення вулиць, багато з них вже мають зовнішнє освітлення, а от саме ідея зробити гарне освітлення центрального храму виникла на засіданні громадської ради нашого районного осередку».

Храм Іоанна Богослова є найстарішою будівлею селища, яку звели ще 1789 року, а, згідно із деякими історичними джерелами, храм був заснований 1764 року як греко-католицький. Його освячував досить відомий уніатський єпископ Максиміліан Рилло. Щоправда, в подальші часи храм неодноразово перебудовували, тому нині в ньому мало що нагадує про XVІІІ століття, хіба що товщина стін та кругла абсида.

Тож Руслан Цобенко не міг залишитися осторонь богоугодної справи. Разом з громадською організацією працювали над спільною ідеєю та шляхом її втілення в життя. На проект реконструкції витратили 60 тис. грн.

«Історичні пам’ятки ми повинні зберігати та шанувати, – продовжує Руслан Цобенко, – тому, аби надати храмові Іоанна Богослова гарний вигляд в темну пору доби, ми встановили навколо нього 22 ліхтарі, які доставили нам на замовлення із Польщі. Проект розроблявся, доопрацьовувався та перепрацьовувався впродовж певного періоду часу. Але ми хотіли встигнути саме до Великодня, щоб потішити прихожан у такий святковий день та під час самого богослужіння».

Руслан Цобенко запевнив присутніх, що докладе усіх зусиль і надалі буде допомагати Голованівську у благоустрої та його жителям у вирішені проблемних питань, і не тільки у рамках своїх депутатських повноважень, а й матеріально та фінансово як спонсор та благодійник.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua