Новини

Всі новини
2018-11-19

Кропивницький може стати першим містом, де комунальні підприємства стануть прозорішими

За поданням депутата Кіровоградської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Артема Погребнюка облрада прийняла рішення про утворення наглядових рад при комунальних підприємствах, що засновані на комунальній власності територіальної громади. Таке рішення затвердили з метою забезпечення прозорої діяльності комунальних підприємств та підвищення ефективності управління ними. Результати впровадження ініціативи, головні досягнення та найбільші перешкоди, а також аналіз роботи комунальних підприємств презентував Артем Погребнюк спільно з однодумцями та партнерами у розробці проектів рішень під час прес-конференції.

– Кропивницький має шанс стати першим містом в Україні, де комунальні підприємства запрацюють по-новому, – наголошує Артем Погребнюк.

За рік реалізації проекту вдалося домогтися прийняття Кропивницькою міською та Кіровоградською обласною радами рішень «Про порядок оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств», наблизити процес приєднання міста Кропивницький до електронної системи «Відкритий Бюджет», установлення модулю «Є-дата» на сайтах державних установ, у тому числі обласних управлінь освіти, соціального забезпечення, комунікацій з громадськістю тощо.

Основна задача наглядових рад – захист власників, якими є уся громада, від зловживань найманих працівників. Це буде дієвий колективний і незалежний орган, який зможе підвищити ефективність роботи комунальних підприємств та знизити розвиток корупційних схем. Крім того, наглядова рада працюватиме на те, щоб підвищувати доходи підприємств і покращувати якість надання послуг.

– Впевнений, що ми зможемо покращити роботу та збільшити рентабельність комунальних підприємств обласної ради, зокрема, завдяки створенню наглядових рад. Це гарна європейська практика, і її варто застосовувати! – каже Артем Погребнюк.

Найбільший прогрес у створенні наглядових рад при комунальних підприємствах серед усіх п’яти регіонів України, в яких реалізовувався проект, виявила Кіровоградська обласна рада.

Запроваджувати наглядову раду планують на «пілотному» підприємстві. Опісля отриманих висновків, як працюватиме новий орган, ініціатори відпрацьовуватимуть всі механізми роботи і тільки після цього поширюватимуть позитивний досвід на решту організацій.

– Ми довго говорили з депутатами обласної ради, переконували їх, і зрештою рішення було прийняте. На даний час іде процес обговорення формату створення наглядових рад. Більшість схиляється до того, щоб визначити одне «пілотне» підприємство, на якому можна було б запровадити наглядові ради, побачити, як вони запрацюють, а згодом, врахувавши попередній досвід, поширити його і на всі інші комунальні підприємства, – зазначив депутат обласної ради Артем Погребнюк.

Довідково: проект «Прозорі комунальні підприємства» здійснюється Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. ГО «Асоціація Політичних Наук» є регіональним партнером Центру «Ейдос» і займається впровадженням проекту в Кіровоградській області.

За матеріалами: Кіровоградська облрада і Асоціація політичних наук

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua