Новини

Всі новини
2018-11-23

«Самопоміч» підтримала перейменування Кіровоградської області

Фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» підтримала ініціативу перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку. Рішення скерували на розгляд Конституційного суду України. Голосування відбулося на пленарному засіданні 20 листопада.

Із 325 народних депутатів «за» проголосували 235.

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України може бути розглянутий Верховною Радою тільки за наявності висновку Конституційного суду. Після отримання висновків останнього парламент може ухвалити в першому читанні такий законопроект не менше, ніж 226 голосами. І лише на наступній черговій сесії, Верховна Рада може голосувати за нього для прийняття в цілому. Для цього потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

– Процес декомунізації треба нарешті завершити, – наголошує голова Кропивницької міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Алла Суліма. – Завершувати треба і ці баталії між політиками, владою, активістами і громадськістю, які точаться в місті з приводу перейменування вже не один рік. Місто має нагальні проблеми, які потрібно вирішувати, а питання перейменування – невід’ємний етап нового життя міста, який треба пройти і таким чином не затягувати вирішення інших важливих питань. Перейменування – це історичне рішення для наших дітей.

Крім того, Верховна Рада підтримала перейменування Кіровоградського району на Кропивницький. Це рішення не потребує погодження з Конституційним судом.

«Якщо за питання про перейменування Кіровоградської області вдалося набрати достатню кількість голосів лише з третього разу. То з Дніпропетровською областю взагалі не склалося. Аргументи тих, чиїх голосів забракло – мовляв, місцеві жителі не хочуть бути Січеславською областю, а Дніпровською. Це дуже нагадало мені те, як перейменовували Кіровоград на Кропивницький. Насправді перейменування не хотіли певні політики, які маніпулювали свідомістю людей», – написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав пакет законів про декомунізацію 15 травня 2015 року. Нові правила забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви КГБ і визнають борцями за незалежність України воїнів УПА. Також підлягають перейменуванню об’єкти, які містять у назві символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Кіровоград перейменували на Кропивницький 14 липня 2016 року.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua