Новини

Всі новини
2018-12-12

«Самопоміч» закликає відправити Луценка у відставку

На наступному засіданні сесії Кіровоградської обласної ради депутати розглянуть звернення депутата облради від «Об’єднання «Самопоміч» Олександра Приходька до Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія про відставку Юрія Луценка з посади Генерального прокурора України.

Відповідний проект рішення мали розглянути на засіданні сесії сьогодні, 11 грудня. Втім через відсутність частини депутатів сесію визнали не повноважною і питання перенесли на наступне засідання, яке мають провести до кінця грудня.

«Ми, депутати Кіровоградської обласної ради, від імені членів нашої громади закликаємо стати на захист конституційних цінностей нашої держави та підтримати задекларовану Генеральним прокурором України відставку, щоб запобігти загостренню соціальної напруги у суспільстві та подальшій дискредитації правоохоронної системи.

Присягаючи у 2016 році з гідністю нести високе звання прокурора та захищати права і свободи громадян, Генеральний прокурор України Ю.В. Луценко щедро роздавав обіцянки як щодо реформи прокуратури, так і щодо оперативного завершення гучних справ (злочинів екс-чиновників часів В.Януковича, розстрілів на Майдані, вбивства Г.Гонгадзе тощо).

Щоправда, підсумок дворічної діяльності на посаді Ю.Луценка вказує не просто на неефективність роботи Генерального прокурора, а швидше на тотальну деградацію цією структури як правоохоронного інституту. (…)

Окрім того, бездіяльність прокуратури у питаннях розслідування нападів на громадських активістів, що безкарно вчиняються по всій Україні вже більше року, остаточно довела неспроможність Генерального прокурора України захистити права і свободи громадян, а також інтереси суспільства та держави.

Об’єктами жорстоких нападів стали вже десятки громадян, які займали активну позицію щодо контролю за роботою владних структур (адвокати, правозахисники, журналісти, екологи), але слідство у цих справах саботується та не ведеться ефективно (особи, на яких вказують потерпілі, не затримуються; замовників по жодному нападу не встановлено; затримуються невинні особи тощо).

Така імітація роботи правоохоронними органами, у тому числі прокуратурою,  лише допомагає уникнути покарання злочинцям, збільшує насилля з кожним днем та, фактично, стала причиною смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк», – йдеться у проекті рішення.

Повний текст Звернення

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua