Новини

Всі новини
2017-07-03

Це не рейдерство, а грабіжництво

В останній день червня на площі Героїв Майдану у Кропивницькому зібралося особливе віче. До нашого міста з‘їхалися селяни з кількох областей України, сільгосппідприємства яких піддалися рейдерській атаці, понад 1300 осіб. Приводом для зібрання, за їхніми словами, послужили останні події у Бережинці,  коли бійці Національної гвардії та інші підрозділи правоохоронців жорстоко побили беззбройних селян та екс-бійців батальйону «Донбас», а обласна влада та очільники силових структур області не відреагувала на це належним чином. Це були останні краплі у чаші терпіння аграріїв, тож вони вирішили таким чином достукатися до чиновників і домогтися відновлення справедливості. У зібранні взяли участь народні депутати Семен Семенченко та Іван Мірошніченко. 

На території Кіровоградщини все частіше з’являються випадки рейдерських захоплень фермерських господарств.

Так, 29 квітня у с. Бережинка Кіровоградського району Кіровоградської області було здійснено рейдерське захоплення ТОВ «НИВА-2010». За неіснуючий борг у загальній сумі 27 млн.грн. відповідно до листа виконавчої служби м. Кропивницького накладено арешт на все майно. Керівник  Трибиненко М.П. дізнається з ЄДР, що він вже не керівник та  не засновник підприємства. Новим директором став Скаленко Григорій Іванович, двічі судимий за шахрайство, а засновником й основним акціонером ТОВ «НИВА-2010» стала компанія ТОВ «ДНІПРОМЕТ» з м. Дніпра, у власність якої в незаконний спосіб перейшло 65% акцій товариства завдяки шахрайським діям судді, нотаріуса та реєстратора. Реєстраційні дії провів державний реєстратор Маловисківської реєстраційної служби Кіровоградської області Руденко Володимир Миколайович. Нотаріальні дії вчиняв приватний нотаріус м. Кропивницького  Олег Задніпряний .

Рейдери знову і знову повторювали свої дії. 23 травня мешканці села та пайовики ТОВ «НИВА-2010» спробували піти на перемовини до рейдерів, але не пустили селян в приміщення та почали стрілянину, у результаті чого було поранено трьох осіб, яких госпіталізували. 

26 червня 2017 року відбулася спроба силового захоплення рейдерами підприємства.

27 червня 2017 року, конфлікт навколо сільгосппідприємства перейшов у криваву бійню, про яку тепер знає вся Україна. Били усіх без розбору, зокрема, жінок. Наразі близько 20 із них госпіталізовано до місцевої лікарні з травмами різного ступеня важкості. Затриманих ветеранів під час обшуку пограбували – усі гроші та документи конфіскували без жодного протоколу. Потім їх намагалися вивезти за межі області, але на виїзді з міста місцеві жителі та учасники АТО заблокували автобус.  Поліція була вимушена відпустити усіх затриманих. Представниками правоохоронних органів було здійснено не правомірні дії проти мирних мешканців, зокрема, вилучення особистих та цінних речей.

Люди намагаються  боротися за свої базові права.  Права на свободу, право на вільне прийняття рішень, на власність.   Це – не рейдерство, а грабіжництво.

За результатами віче фермери прийняли резолюцію із вимогами:

відставки прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка за бездіяльність;

притягнення до кримінальної відповідальності та звільнення із займаних посад службовців Нацполіції та Нацгвардії, винних у побитті селян та ветеранів АТО в селі Бережинка 27 червня;

притягнення до відповідальності організаторів та виконавців-«тітушок», причетних до чергової спроби рейдерського захоплення ТОВ «НИВА-2010» 26 червня 2017 року в селі Бережинка.

У резолюції чіткі вимоги та термін виконання – до 5 липня. Її передали  в облдержадміністрацію, обласну прокуратуру для того, щоб її почали виконувати.

Зокрема, депутатська фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Кіровоградській обласній раді готують звернення до Кіровоградської обласної ради щодо ситуації рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства та побиттю мирних мешканців Бережинки.

Останні події, що відбулися в с. Бережинка на підприємстві “ТОВ Нива 2010” сколихнули всю Україну.  Ми побачили прогниле нутро наших чиновників, які принижують людську гідність. На площі зібралися усі небайдужі для проведення акції протесту. Підтримати людей прийшли ветерани батальйону “Донбас”, ветерани АТО Рівненщини, Черкащини, Кіровоградщини, Полтавщини. Це ті люди, які вірять у перемогу і справедливість. Ми разом маємо випалити цю рейдерську наволоч з української землі.

Прoтестувальники закликали владу зупинити рейдерствo в країні та притягнути винних у захoпленні земель дo відпoвідальнoсті.  

Мітингуючі наголосили на тому, що головними винуватцями рейдерських захоплень земель є  безпосередні державні чиновники, за якими стоять народні депутати від провладних фракцій.

На Кіровоградщині рейдери  захопили чотири агропідприємства: ПСП «Димитрове» у Вільшанському районі, ТОВ «Нива-2010» у Кіровоградському районі, ФГ «Матвєев» у Знам’янці та ПСП «Богнер» у Петрівському районі.  Ці дані було озвучено на вічі на площі Героїв Майдану.  

У нас із ними одна біда, одні й ті ж нападники.   Це група, яка дуже чітко засвітилася у Бережинці і  на тих агропідприємствах. Це група рейдерів, які професійно, за одним і тим же типом та методологією роблять свою чорну справу. Підробка документів, підробка підписів, підробка засновних документів. Їх треба зупинити!

Вони, рейдери, називають себе господарями. Але які ж вони господарі, якщо трощать приміщення, знищують усю документацію, яка б мала спростувати їхні неправові домагання,  ламають комп‘ютери, а потім ще й, втікаючи, підпалюють ниву? Їм не потрібно господарство, їм треба забрати землю у селян, єдину гарантію існування в наш важкий час.

Такі ж самі господарі сьогодні хазяйнують на Донбасі і в Криму. Результати їхнього господарювання вже бачить увесь світ.

Фермери чекають відповіді до 5 липня, а якщо їхні вимоги не виконають, то 6 липня поїдуть до Києва і там повторять їх керівництву держави.       

 

Голова обласного осередку

Політичної партії «Об’єднання

«САМОПОМІЧ» Артем Погребнюк.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua