Новини

Всі новини
2017-04-14

Юлія Орлова: «Освітня реформа повинна покращити якість освіти для дітей, незалежно від місця їх проживання»

У Світловодському районі цьогоріч планують створити чотири навчально-виховні об’єднання з опорними школами та структурними підрозділами. Про перспективи і шляхи впровадження реформи розповідає голова Світловодської районної організації «Об’єднання «Самопоміч» Юлія Орлова.

Юліє, у Світловодському районі планують створення навчально-виховних об’єднань. Скільки планується таких НВО і де саме територіально?

Так, дійсно, 2017 року планується створення навчально-виховних об’єднань, зокрема Павлівського, Глинського, Великоандусівського та Григорівського. Відтак, ми отримаємо чотири навчально-виховні об’єднання з опорними школами на весь Світловодський район. Після такої оптимізації відбудеться зміцнення матеріально-технічної, навчально-методичної баз, поліпшення якості освіти для дітей, незалежно від місця їх проживання. При цьому жодної школи не закриють. Просто деякі заклади увійдуть до складу НВО як структурний підрозділ вже без статусу юридичної особи.

На підставі яких нормативно-правових документів створюють такі навчальні об’єднання?

Справа в тому, що поки що немає чіткого Положення про порядок створення навчально-виховних об’єднань. Є лише Рекомендації про створення освітніх округів Кіровоградської області шляхом об’єднання навчальних закладів у навчально-виховні об’єднання, затверджені розпорядженням голови Кіровоградської облдержадміністрації.

Тобто, ви хочете сказати, що зараз створюються заклади без підґрунтя законодавчої бази?

Я не берусь визначати законодавчу базу, яка б відповідала порядку створення таких НВО. Для цього існують відповідні органи влади, юридичні відділи, сектори органів виконавчої влади та інше. Хочу лише зазначити те, що звичайні люди звикли вже до того, що коли звучить слово «реформа», «зміни» і таке інше, то вони вже заздалегідь налаштовані на негатив. Але змінювати щось потрібно, і вже давно. Якщо ці зміни принесуть користь нашим дітям, підвищать якість освіти, нададуть нові можливості, то я тільки за. І те, як правильно назвати навчальний заклад, не так важливо для простих людей, головне, щоб був результат в підвищенні доступності якісної освіти. Щодо порядку створення НВО, то, на мою думку, необхідно розробляти чітке положення, яке має затвердити Кабінет Міністрів України, як, наприклад, Положення про створення освітніх округів.

Як тоді переконати населення, що нам це необхідно?

Насамперед недовіра до відповідних дій виникає від необізнаності та нерозуміння того, що відбувається. Тому органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади, які ініціюють створення даних НВО, потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення, доводити мету та цілі з урахуванням потреб кожної окремої території з її громадою. І тоді, шляхом дискусій та переконань, довіра в громади і розуміння позитивності реформ буде тільки зростати.

І на завершення, скажіть, якої позиції ви порадили б дотримуватися жителям щодо змін в освіті Світловодського району?

Думаю, що батькам дітей, які навчаються в закладах освіти Світловодського району, нема чого боятися. Реформа в освіті зараз дуже важлива і необхідна. Не потрібно сидіти і чекати, поки приймуть певні рішення, а потім постфактум все обдумувати та аналізувати. Потрібно вже зараз долучатися. Якщо до вас ніхто не їде і не розказує вам те, що на вас і ваших дітей чекає, їдьте ви. Ось і все. А вже саме від влади, яка впроваджуватиме ці зміни, залежить, наскільки позитивними вони будуть.

Контакти

  • Зв'язок з Самопоміч

    067-754-6812
    095-257-0272;

  • Зв'язок з Самопоміч

    samopomich.kirovograd@samopomich.in.ua